Cześć, Dziś przychodzę do Was z tematem nieco innym niż zazwyczaj. Smutnym i poważnym ale potrzebnym. Życie nas nie rozpieszcza i nie jest sprawiedliwe. Żyjemy w czasach trudnych. Cywilizacja zmusza nas do ciągłej aktywności, życia w biegu a i tak nie możemy sobie często pozwolić na wszystko co chcielibyśmy mieć. Inni mają często jeszcze gorzej Nie zawsze jesteśmy kowalem swojego losu a już na pewno nie są nimi dzieci. Dziś chcę Wam przybliżyć informacje o stowarzyszeniu, o którym na pewno nie raz już słyszeliście a jest nim SOS Wioski Dziecięce.
Stowarzyszenie SOS Children Villages działa w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Polski oddział pomaga dzieciom w Polsce i w Kamerunie. Opieka Ma charakter rodzinny. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizujemy różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W Polsce znajdują się w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS oraz powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. To Rodzice SOS dbają o ich wychowanie, zdrowie i edukację. Każde dziecko w Rodzinie SOS jest otoczone miłością i dorasta w poczuciu bezpieczeństwa.
Pomoc dzieciom, tym potrzebującym czasami jest łatwiejsza niż myślimy. Każdy z nas może pomóc przekazując swój 1 % podatku - KRS 0000 056 901, który pomoże sfinalizować specjalnych potrzeby medycznych i edukacyjnych dzieci. Inną formą pomocy są wpłaty jednorazowe lub regularna na konto fundacji. Istnieje możliwość zostanie wolontariuszem i wspierania w ten sposób Wiosek Dziecięcych. Najbardziej podoba mi się „dorzucanie” do potrzeb wiosek przez robienie codziennych zakupów. Wybierając produkty SC Johnson: A Family Company- każda złotówka, z zarejestrowanego paragonu na stronie zasila konto SOS Wioski Dziecięce.
Każda forma pomocy jest dobra. Zachęcam do pomocy dzieciom, szczególnie podczas robienia codziennych zakupów oraz przekazując 1% podatku.